Recenze ETA Calderon Vital 1134

• Nic.

Ověřený zákazník Rozbaleno.cz

Přidáno: 22. května 2017

Zakoupeno v Rozbaleno.cz

Ještě jsem parní hrnec nevyzkoušela, je to dárek

Ověřený zákazník Kamenný obchod

Přidáno: 18. ledna 2017

Zakoupeno v Kamenný obchod

• zdravé vaření v páře
  • tři patra pro více chodů
  • dolévání vody ze strany a ne zespodu
  • velká záchytná nádržka na vodu
  • návod a rady pro začátečníky v češtině
  • docela dobře rozebrané rady co jak vařit a jak dlouho, zatím mi to velmi pomáhá
  • český výrobek
  • jednotlivá patra nejdou prohazovat, takže např. prolisy na vejce jsou v tom nejvyšším a pokud chcete vařit vejce, musíte mít všechny tři patra na sobě
  • horká pára která uniká různými otvory může člověka pěkně poranit
  • horní víko má nedomyšlená madla, těžko se zvedá např. s mokrýma rukama
  • minutku nejde přetočit na konec, když chcete skončit dřív, musíte vytáhnout ze zásuvky a nechat dojít
  • uniká hodně páry nahoru - musíme vařit stejně pod digestoří, jinak je orošená celá kuchyň
  • není moc skladné díky bočnímu dolévání vody (lépe skladné jsou ty hrnce co se dolévají dolu)

Dlouho jsem porovnávala a různě se dotazovala na parní hrnce, nakonec jsem se rozhodovala mezi Tefal VS 4003 a Eta Calderon Vital 1134. V obchodech mi bylo řečeno, že jsou naprosto totožné, pouze s rozdílem ovládání - digitální - nebo jen minutka - kolečko. Rozhodla jsem se až přímo na prodejně - u tefalu mi přišlo, že na sebe jednotlivá patra moc dobře nesedí a jsou vratká. U Ety mi přijde silnější plast a jednotlivé díly do sebe pevně zapadají.Bohužel při pozdějším vaření jsem postupně přišla na plno věcí co mi u parního hrnce vadí. Např. prolisy na vejce jsou pouze v nejvyšším patře, ale když chcete vařit jen např. v jednom patře a do druhého chcete dát vejce, tak to nejde - nejdou jednotlivé díly prohodit (např. u obyčejného parního hrnce za 900 to většinou jde). Dále mě překvapilo, že z hrnce uniká hodně páry, která je dost nebezpečná - lepší se kolem hrnce moc nemotat, nedej bože děti. Hrnec musím mít na sporáku (tím pádem tam nemůžu už nic vařit) a musím zapnout digestoř - jinak je kuchyň celá orošená... Horní víko jde s mokrýma rukama špatně vzít - to mohli inženýři vymyslet mnohem lépe. Při manipulaci je hrnec dost vařicí, už jsem se kolikrát opařila jen při otevírání horní poklice - lepší ho je vypnout, a pak teprve otevřít - ale zase se tím přeruší vaření. Jinak zelenina je v tom super, např. hrášek a kukuřice, ale bramborům jsme nepřišli na chuť a vaříme je opět klasicky v hrnci. Vejce i rýže jsou také dobré. Maso a ostatní jsme zatím nezkoušeli. Hlavně se mi líbí, že můžu vařit plno věcí, např. trochu rýže, dvě vejce, což bych jinak ani nevařila, a přišlo by mi to zbytečné - nyní když vím, že se to vaří všechno za jednu elektřinu tak si děláme rozmanitější obědy. Údržba je minimální, dobře se omývají, můžete si na plno serverech koupit i další náhradní díly, na etě si dokonce prodloužit záruku na 3 roky. Celkově jsem s hrncem spíše spokojena, ale pár věcí by mohli výrobci domyslet. Příště bych si asi koupila obyč. hrnec za tisícovku a vyšlo by mě to nastejno - sestra ho má a ve vaření nevidím rozdíl - páru má taky za 30s a jídlo za stejnou dobu (a je skladnější a může prohazovat patra). Tento moc skladný není.

Ověřený zákazník Elektrochram

Přidáno: 30. listopadu 2016

Zakoupeno v Elektrochram

• Jedná se osvědčený typ
  • Nelze jej naprogramovat jako některé moderní hrnce

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

Luboš Haviger

Přidáno: 12. července 2016

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Rychlost vaření, primitivní ovládání, kvalita zpracování výrobku odpovídá ceně
  • chybí mi vypínač, pokud chcete ukončit vaření dříve, musíte jej vytáhnou ze zásuvky a nechat minutku doběhnou do konce

Někdo tu brblal, že rýži musí vařit déle, přičemž minutka se dá nastavit jen do 30 minut... Pokud chcete mít rýži uvařenou rychleji, pak stačí zalít ji horkou vodou, rychlovarnou konvici už vlastníme snad skoro každý, ne? Pokud chcete vařit déle, pak stačí znovu natáhnout minutku, než tak učiníte, vřele doporučuji nezapomenout vylít obsah sběrné nádoby, aby Vám nepřetekla, je konfigurována právě na vysráženou páru za třicet minut vaření, zatím maximální spokojenost

Ověřený zákazník Alza.cz

Jana

Přidáno: 21. února 2016

Zakoupeno v Alza.cz

• moc se mi líbil
  • velká výhoda vody z boku

výborné napařování, zelenina je super napařená,nerozvařená
rýže tak jak má být - sypká(basmati)
jsem moc spokojená
pařila jsem i pro 5 lidi

Ověřený zákazník Alza.cz

Přidáno: 24. ledna 2016

Zakoupeno v Alza.cz

• Nepůsobí solidním dojmem, pocit výrobku z levných plastů, nelícují protikusy

Za tu cenu bych si představoval lépe provedený parní hrnec, příprav jídla v pořádku, hrnec po 3. vaření je neustále dost cítit plastem

Ověřený zákazník EURONICS

Vorlíčková

Přidáno: 22. ledna 2016

Zakoupeno v EURONICS

• Rychlá a šetrná úprava potravin.

Mohu doporučit.

Ověřený zákazník KASA.cz

Jiří Lebeda

Přidáno: 1. listopadu 2015

Zakoupeno v KASA.cz

• Výborný pomocník do domácnosti
  • trochu hlučnější, ale v přijatelných mezích

Produkt mohu jen doporučit

Ověřený zákazník Obchody24.cz

Zdena R.

Přidáno: 17. srpna 2015

Zakoupeno v Obchody24.cz

• doporučuji.Dobrá obsluha.
  • Nevím.

Kvůli nemoci jsem vybírala parní hranec. Tento je již druhý a lepší než ten koupený před 6 lety.

ETACR

ETACR

Přidáno: 25. června 2015

ETA Recepty Pavla Václavíka - Candát v papilotě - YouTube

Úžasný recept na chutnou rybu v parním hrnci. Nejen zdravá, ale opravdu rychle a skvěle připravená večeře za 10 minut

Ověřený zákazník ePROTON.cz

Ludek

Přidáno: 15. března 2015

Zakoupeno v ePROTON.cz

• Rychlost,chuť jídla

Jídlo je uvařeno rychle a velikou vyhodou je,že můžete vodu dolívat během vaření,což u některých jiných výrobců nejde.

www.chadt.cz

Přidáno: 7. března 2015

Abeceda domácích spotřebičů - WWW.CHADT.CZ - Recenze parního hrnce Eta Calderon

Díky vysokému příkonu přístroj vyvíjí velké množství páry a proto funguje rychleji oproti většině dalších přístrojů. Velká nádoba na vodu umožňuje provoz bez dolévání i při dlouhých časech vaření. Jako zbytečně nedotažený detail vidím jen pět míst pro vaření vajec. Využití mechanického časovače znamená jednoduché, ale ne zcela přesné nastavení času.

Celá recenze na www.chadt.cz
Ověřený zákazník Obchody24.cz

Přidáno: 24. února 2015

Zakoupeno v Obchody24.cz

• Rychlý nastup vareni
  • Nejde vypnout, musi se vytahovat ze zasuvky

Za ty penize dobra koupě

Ověřený zákazník elektro DVORSKÝ

Přidáno: 18. února 2015

Zakoupeno v elektro DVORSKÝ

• máme jej teprve 10 dní,nemohu zatím hodnotit,zpracování se jeví jako velmi dobré

hrnec jsme vybrali na základě recenzí
vypadá dobře je skladný
jak vaří teprve uvidíme

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz

Sára

Přidáno: 4. března 2014

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• Jednoduchá obsluha

Perfektní pro moderní zdravé vaření

Ověřený zákazník KASA.cz

Kamila

Přidáno: 19. ledna 2015

Zakoupeno v KASA.cz

Komu záleží na svém zdraví, jistě najde nejeden klad...

Tefal VC 3008

Tefal VC 3008